top of page

שָׂרָה מְיַידַּעַת

 • מהי מטרת שיטת קינגסטון קליניק?
  מטרת השיטה היא לאפשר לגוף לשקם את בריאותו באמצעות אורח חיים בריא.
 • מהם היסודות של שיטת קינגסטון?
  התאמה של אורח החיים לשעון הביולוגי מבחינת שעות השינה, הפעילות והארוחות. תזונה אורגנית טבעית ומאוזנת הכוללת גם חלבון איכותי וקל לעיכול מן החי. הימנעות ממזון מתועש, מתבלון מזיק ומשתייה מזיקה.
 • מהם סיכויי ההחלמה בשיטת קינגסטון קליניק?
  סיכויי ההחלמה תלויים בהיסטוריה הבריאותית של האדם, ובמוכנות שלו לשנות לחלוטין את ההרגלים.
 • האם השיטה מתאימה לכולם?
  השיטה מתאימה לכולם וכדאי ליישם אותה בטרם חלינו, אך אם יש בעיות רפואיות משמעותיות חשוב להתייעץ עם מי שהתמחה בה לפני התחלת השיטה.
 • היכן ניתן ללמוד את שיטת קינגסטון קליניק?
  ניתן ללמוד בספרים "שביל הזהב לריפוי טבעי", "הסודות הפשוטים של הבריאות". כמו כן יש קורס "על קצה המזלג" מיועד להיכרות ראשונית וליצירת מוטיבציה לשינוי. הקורס בכתב מיועד להכשרת מטפלות/ים, ולמי שרוצה לרדת לעומקה.
שרה מחייכת

שְׁאֵלוֹת נְפוֹצוֹת

בלחיצה על השאלה מתגלה התשובה
 

עֵצוֹת כְּלָלִיּוֹת

סנן למדפסות 

מכונות צילום ומדפסות מוציאות אדים רעילים של חומר הדפוס בזמן ההפעלה. בחלקן ניתן להתקין סנן מיוחד שמסנן את רוב הרעל. כדאי מאוד לפנות לאתר www.cleanofficefilter.co.il ולברר אם הסנן מתאים לדגם המדפסת שלכם.

סכנות המיקרוגל

מחקרים מעלים את החשש שחימום במיקרוגל הורס את הוויטמינים, יוצר רדיקלים חופשיים רעילים ואולי גורם גם לשינוי במבנה המולקולות של המזון, משום שהחימום הוא נקודתי ונעשה על ידי הזזת המולקולות במהירות רבה מאוד. זאת הסיבה שהוא מהיר יותר מחימום רגיל שבו תנועת המולקולות אטית והדרגתית. בדיקות דם של אנשים שאכלו בעיקר אוכל שחומם במיקרוגל הראו ירידה בכמות כדוריות הדם האדומות והלבנות.

דאודורנט מסרטן

דאודורנטים מכילים אלומיניום שהוא חומר רעיל וחלקם גם מונעים הפרשת הזיעה שמאפשרת הפרשת רעלים מבלוטות הלימפה בבית השחי. חסימה זאת והאלומיניום מעודדים תהליכים סרטניים בשד. ניתן להשתמש באבקת סודה לשתייה או בשמן קוקוס. בכל מקרה אורח חיים בריא מנטרל חלק משמעותי מהריח באופן טבעי.

חומרי ניקוי טבעיים

חומרי ניקוי רגילים מזיקים למשתמש ולסביבה. עשו לעצמכם טובה והשתמשו בחומרי ניקוי טבעיים הנמצאים בחנויות הטבע ומחירם סביר.

סתימות אמלגם

סתימות כהות המכילות כספית שהיא מתכת רעילה העלולה להשתחרר לגוף בשחיקה. מי שמעוניין להחליפן בסתימות לבנות יקרא את הנחיות האקדמיה לרפואת הפה ורעלים בארה"ב בספר "הסודות הפשוטים של הבריאות" (עמוד 158). רופאי השיניים טוענים שאין בסתימות אמלגם כל סכנה והן יציבות יותר מסתימות לבנות. הם צודקים רק לגבי החלק השני.

לנולין לעור יבש

משחת לנולין טהור היא הפתרון הטבעי לעור יבש ומומלצת על ידי בתי החולים גם למניקות למניעת סדקים ופצעים בפטמה, משום שאינה רעילה ואין אפילו צורך לנקות לפני ההנקה. ניתן להשיג בחלק מבתי המרקחת או בקניה דרך הדואר בחברת קלטבע www.kalteva.co.il.

ניקוי יבש

החומרים המשמשים לניקוי יבש הם רעילים ביותר. יש להם נטייה להיספג במזון והם עלולים לגרום להפלות. לא רצוי להתגורר ליד מכבסה של ניקוי יבש ולא לקנות מזון לידה. לא רצוי למסור בגדים לניקוי יבש ואם אין ברירה יש לאווררם בחוץ לפני הכנסתם הביתה ולא להביא אותם הביתה מהמכבסה ברכב שיש בו מזון.

אכניצאה

מחקר שפורסם בנובמבר 1998 בכתב העת של "החברה הרפואית האמריקאית" מצא שאכניצאה עלולה להיות רעילה לכבד בשימוש שמעל 8 שבועות ויש חשד גם לפגיעה בפוריות והתפתחות של תופעות אלרגיות כמו פריחה, קשיי נשימה וכאבים בחזה. הם ממליצים לחולי אסטמה וקדחת השחת להיזהר במיוחד. אכניצאה נחשבת ברפואה האלטרנטיבית כמועילה למערכת החיסונית, אבל לאור המחקר הנ"ל ההפך הוא הנכון.

טלפונים סלולרים

השימוש בטלפון סלולרי כרוך בקרינה שניתן לצמצם אותה מאוד אם משתמשים ברמקול בכל מקום שזה אינו מפריע לאחרים. השימוש באוזניות למיניהן מעביר יותר קרינה ישירות לאוזן. הקרינה הזאת גורמת נזק למוח גם אם אינה תמיד מסרטנת. המצב מסוכן במיוחד לילדים שמוחם רגיש יותר לנזק.

מטהרי מים

מטהר מים עם אוסמוזה הפוכה הוא היחיד שמוציא את המתכות הכבדות שהן רעל מסוכן ומסרטן. אבל במקומות בארץ שבהן אין מתכות כבדות ניתן להשתמש במסננים פשוטים יותר. אבל לא בריטה, שאינה יעילה כמעט. מסננים עם אולטרה סגול אינם מוציאים את המתכות הכבדות ומטרתם העיקרית הרג של חיידקים. הבעיה האמתית של איכות המים היא החומרים הרעילים שמגיעים אליהם ולא החיידקים והניסיון לחסלם בעזרת האור הסגול עלול אולי לגרום לכמה מהם מוטציות מסוכנות.

הורמון בחלב

בשנת 1998 פורסם בעיתונות על התחלת שימוש בהורמון גדילה לפרות בארץ. זאת בנוסף לשימוש בתרופות כמו אנטיביוטיקה והורמונים נוספים שהפרות מקבלות תמיד. הורמון הגדילה הותר לשימוש בפרות בארה"ב, אך מחשש לסרטן, נאסר באירופה, שם מקפידים יותר על איכות המזון ומשתדלים להימנע גם מגידול צמחים מהונדסים המותרים בארה"ב.

בדיקה תקופתית של B12

חשוב לבדוק פעם בשנה מצב של בי 12. לאנשים רבים יש בעיה תורשתית של ספיגת הוויטמין ונוצר חוסר מסוכן. התוצאה הרצויה היא לפחות 300. המינימום בקופות החולים הוא נמוך יותר ואינו נכון. בשום אופן לא לקחת תוספים בלי להתייעץ איתי משום שגם עודף יכול להיות מסוכן ואף לעודד סרטן.

מזון תינוקות

עוד לפני פרשת רמדיה האומללה הזהרתי הורים מפני פורמולות צמחיות (אלא אם יש חוסר סבילות ממשי לחלב) משום שהפורמולות הצמחיות מכילות פיטטים המפריעים לעיכול וגם אלומיניום רעיל. חסר בהן הלקטוז שמעודד חיידקים ידידותיים וספיגת סידן. ברור שהנקה היא המקור האידאלי לחלב המתאים ביותר לתינוק, אבל כשאין חלב לדעתי כדאי להעדיף מטרנה שמנסה להיות דומה ככל האפשר לחלב אם.

Image by Andreas Rasmussen

הַמְלָצוֹת

להשיג מטרות בחיים

אימון אישי המתמקד בצמיחה אישית על ידי המאמנת המנוסה ענבל כהן-חמו 054-5425833 מידע באתר: www.DoCoaching.com אין זה תחליף לטיפול נפשי אם הוא נחוץ.

פסיכולוגית קלינית

ליחידים וזוגות עם ניסיון רב בתחום הפרעות חרדה, קשב וריכוז: רחל בר-יוסף-דדון הוציאה ספר מצוין 93 כלים לאושר – כלים מעשיים למאבק במצבי רוח רעים ולבניית הרגשה טובה.

סדנאות בישול ויעוץ על פי שיטת קינגסטון

אניבר גילמור פיק 052-2726517 03-5601754 http://www.hayapeak.co.il

מבריאים מסרטן" אבנר שילה"

מאמן כושר מצוין

אזור ירושלים, לכל הגילים – מפתח מוטיבציה, ומלמד לשפר את איכות החיים בתוך גוף חזק ובריא אוריאל – 052-8686481