מטופלים שהחלימו ושאלות נפוצות

מטופלים שהחלימו

28.10.14 – רציתי לומר לך המון תודה על העזרה והתמיכה. שנים אני מסתובב עם כאבי בטן ובעיות עיכול, והשינוי שעשיתי בחודשים האחרונים עזר לי מאוד מאוד. יש לי הרבה יותר אנרגיה, וכוח, וסבלנות. אני יותר שמח ופשוט מרגיש הרבה יותר טוב. תודה!   נ.

31.10.14 – היום התקשר אלי בנה של חוה הרמתי, המוזכרת בספר "שביל הזהב לריפוי טבעי". הוא רצה לדעת היכן אפשר לרכוש את הספר למישהי חולה. שמחתי על ההזדמנות לשאול לשלומה של חוה, שהיגיעה אלי לפני 29 שנה עם סרטן בחלל הבטן, ולאחר שהרופאים הרימו ידיים, נרפאה לגמרי בעזרת אורח חיים בריא. שמחתי לשמוע שהיום, בגיל 86 היא עדיין בריאה.

שאלות נפוצות

  • את השאלות אנא שילחו בדף הקשר ואענה אליהם ישירות. אם אביא כאן שאלות כלליות לא אציין את השם כדי לשמור על פרטיותכם.
  • אני מקבלת שאלות גם מאנשים שלא קראו את הספר "שביל הזהב לריפוי טבעי" אבל כדי להבין את האפשרויות הטמונות בשיטה יש לקרוא את הספר ואז השאלות הינן יותר עניניות.

השאלה הרווחת ביותר היא: האם השיטה עוזרת במחלה מסויימת כזאת או אחרת.

ברוב המקרים השואלים לא קראו את הספר "שביל הזהב לריפוי טבעי" כי מי שקרא אותו יודע שמדובר בשיטה שעוזרת לגוף להגיע לבריאות הטובה ביותר האפשרית בשבילו. לפעמים הוא מסוגל להשיג החלמה מלאה, לפעמים רק הטבה, ובדרך כלל הבריאות הכללית תשתפר גם אם המחלה המסויימת איננה ניתנת לריפוי.

שאלה רווחת נוספת: האם עלי להפסיק תרופות עם התחלת השינוי באורח החיים:

לא! השינוי בתרופות חייב להיות בהתאם לשיפור בבדיקות כדי למנוע נזק ובכל מקרה מומלץ לשנות בהמלצת הרופא המטפל. יש תרופות שממש מסוכן להוריד במהירות בלי קשר להטבה כי הורדה פתאומית מסוכנת כשלעצמה. לפעמים יש תרופות מיותרות שאנשית לוקחים מתוך הרגל, אבל גם אז הורדה הדרגתית היא בטוחה יותר. כמובן שאין אפשרות להתייחס לתרופה מסויימת, בשאלה בטלפון או באימייל, בלי להבין את מצבו הכללי של האדם כפי שנעשה בפגישת ייעוץ.

שאלה שמגיעה אלי הרבה: האם ראית את המסר המפחיד נגד דברי החלב –  "שוטי החלב"?

 ראיתי, ולמרות שהוא צודק בכמה דברים, חששתי מכך שהוא עלול לגרום לאנשים להתנזר מדברי חלב ולהגיע לחוסרים מסוכנים. לדעתי כותב המסר מתנגד אידאולוגית לדברי חלב ומגוייס לשכנע את הציבור בסכנה. למרבה הצער הוא שופך את התינוק עם מי האמבט כפי שקורה לעיתים קרובות כשמנסים לשכנע במסר אידאולוגי.

במה הוא צודק: 1. חלב ניגר הוא קשה לעיכול משום שלאחר גיל מסויים בילדות אין לנו יותר את האנזים שמפרק סוכר חלב.  2. דברי חלב רגילים מכילים אנטיביוטיקה והורמונים שמזיקים לבריאותנו.  3. חלבון חלב הפרה מכיל חלבונים מסויימים בכמויות שאינן מתאימות לעיכול שלנו.

למה הוא טועה: 1. אכן, חלב ניגר אינו טוב, אבל בגבינה, לבן ויוגורט אין כמעט סוכר חלב, שמתפרק בתהליך ההחמצה.  2. למרות שדברי חלב רגילים מכילים אנטיביוטיקה והורמונים, ועדיף בהחלט לקנות אותם רק ממקור אורגני, מי שאינו יכול להשיג אורגני, מוטב שיאכל אותם גם כך משום שהם מכילים חומרים חשובים שגופנו זקוק להם כגון B12 וחלבון קל לעיכול. על החשיבות של וויטמין B12 וכמותו הנכונה, ראו בדף העיצות באתר. אצל צימחונים זה חשוב במיוחד ויכול להציל אותם ממצבים מסוכנים.  3. אכן, דברי חלב של פרה אינם אידאליים לעיכול שלנו ויש להעדיף מוצרי חלב של עיזים, בייחוד לאנשים עם עיכול רגיש, אבל רוב האנשים מעכלים גם גבינת פרה בקלות. אגב, מוצרי עיזים לא חייבים להיות אורגניים כי הם מכילים מעט אנטיביוטיקה והורמונים משום שהן חיות עמידות יותר מפרות וגם מוציאים אותן בדרך כלל למרעה. גבינה לא אורגנית עלולה להכיל חומר משמר מסוכן ויש לקרוא היטב את הרכיבים. כמו כן זיכרו שלא כדאי לאכול גבינה שמכילה יותר מ-240מ"ג נתרן ל-100 גרם.  אגב, מי שחושש מדברי חלב בגלל הפחד מליחה עושה לעצמו עוול. אם אכן הם גורמים לליחה הרי זאת תופעת הניקוי הטובה ביותר וכאשר אין בגוף יותר חומרים מזיקים שעליו להפריש לא תהייה יותר ליחה.

שאלה שנשים רבות שואלות: האם נכון להתחיל את השינוי באורח החיים בזמן הריון או הנקה?

בזמן הריון או הנקה אנו אחראיות גם על מה שמקבל העובר או התינוק לאחר הלידה. ככל שנמנע מנזקים יותר מוקדם נחסוך אותם גם לרך הנולד או זה העומד להיוולד. כמובן שעדיף להתחיל אורח חיים בריא עוד לפני ההריון אבל בהחלט עדיף מאוחר מעט מאשר מאוחר הרבה. החשש של ההורים הוא מכך שהתינוק או העובר ינזקו מחומרים שמופרשים מהגוף בזמן הניקוי אך אין לכך כל ראיה. להפך, כל עוד הם נמצאים בגוף האם הם נמצאים גם ברקמות של התינוק וככל שהחומרים האלה ייצאו מגוף האם יותר מוקדם כן ייטב לשניהם.

מטופלים שואלים לעיתים קרובות מה לעשות במצב של עור יבש

מכיון שאין לדעת מה יש בכל המשחות המוצעות בשוק, התשובה הטבעית היא שומן לנולין טהור שמומלץ גם לנשים מניקות למניעת סדקים ופצעים בפטמה, משום שזה חומר טבעי ולא עלול להזיק לתינוק. ניתן להשיג בחלק מבתי המרקחת או בחברת קלטבע על ידי משלוח בדואר בכל כמות. אני ממליצה לקנות קילו שיכול להספיק לכמה שנים. טלפון קלטבע: 04-9573373.

אני בתת משקל וירדתי עוד כשהתחלתי לפעול לפי הספר. מה לעשות?

התחלת התזונה הנכונה מלווה בדרך כלל בירידה במשקל למרות שאוכלים לשובע, זאת משום שהירידה במשקל בהתחלה היא חלק מתהליך הניקוי. אבל צריך להיות ערניים משום שהירידה צריכה להפסיק אצל מי שבתת משקל וצריכה להיות גם עליה במשקל. אם הירידה מתמשכת חשוב ביותר לבדוק ברזל ו-B12 כדי לוודא שהסיבה לירידה אינה אנמיה. בי 12 צריך להיות לפחות 300 ולא כפי שקובעות קופות החולים. גם עודף של B12 אינו רצוי ולכן כדאי לקחת תוסף של B12 100 לבליעה ולא של 1000 מק"ג למציצה.

Email this to someoneShare on Google+Share on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterPin on Pinterest